do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc czerwiec 2018 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

25 lat samodzielności Berekfurdo 2017-07-11

1 lipca 2017r. w Berekfurdo na Węgrzech odbyły się uroczystości związane z przypadającą w tym roku 25 rocznicą samodzielności lokalnego samorządu. W wydarzeniu oprócz przedstawicieli władz węgierskich, delegacji władz wojewódzkich, regionalnych i lokalnych, wzięły udział delegacje z zaprzyjaźnionych miast partnerskich w tym delegacja z Gminy Zator.

Podczas obchodów 25 lecia Berekfurdo polska delegacja spotkała się i rozmawiała o współpracy naszych krajów m.in. z węgierskim ministrem rolnictwa.

W programie obchodów odbyły się konferencje, spotkania, występy artystyczne i pokazy kulinarne. Burmistrz Berekfurdo Molnar Janos przedstawił początki działalności samorządu, podejmowane przez samorząd działania związane z rozwojem turystyki, rozbudową term oraz współpracy międzynarodowej. W trakcie pobytu na Węgrzech omówiono najbliższe plany współpracy pomiędzy naszymi miejscowościami m.in. udział we wspólnych wydarzeniach i projektach kulturalnych. Warto podkreślić, że współpraca Zatora i Berekfurdo trwa już 16 lat.

 Tekst i foto: UM Zator

 

Wprowadził: Martyna Kosowska 2017-07-11 12:28:39
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl