do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc grudzień 2018 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Burmistrz Zatora Mariusz Makuch

Mariusz  Makuch

Serdecznie zapraszam Państwa, przyjmuje mieszkańców w sprawie skarg i wniosków w każdy poniedziałek od godziny 13:00 do 15:30

Burmistrz Zatora od 21 lutego 2016r. 

Urodził się 24 stycznia 1961 roku w Prudniku w woj. opolskim. Szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące ukończył w Gnieźnie (woj. poznańskie), gdzie przeprowadził się w roku 1972 wraz z rodzicami - Stanisławem i Agnieszką oraz rodzeństwem – bratem Witoldem i siostrą Anną.
Z Gniezna przeprowadził się do Krakowa, gdzie w roku 1986 ukończył wyższe studia magisterskie w Instytucie Geografii na wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego w zakresie Gospodarki Przestrzennej i Planowania Przestrzennego.
W czasie studiów - w roku 1981 - wstąpił w związek małżeński z Alicją Makuch (z domu Kurzak). Po studiach wraz z żoną i dwójką dzieci (Ewa, Monika) zamieszkał na stałe w Podolszu w gminie Zator.

Od września 1986 roku podjął pracę w Szkole Podstawowej w Zatorze jako nauczyciel geografii, a później - po ukończeniu studiów podyplomowych - w bielskiej filii Politechniki Łódzkiej – jako nauczyciel informatyki. W czasie pracy w tej placówce przez dwie kadencje pełnił funkcję zastępcy dyrektora szkoły. Był też kierownikiem Szkolnego Schroniska Młodzieżowego tworzonego w budynku szkoły sezonowo na okres wakacji. W tym okresie był również redaktorem gazety lokalnej „Życie Zatora”. Za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymał nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Od 1999 do 2008 roku pracował w Urzędzie Miejskim w Zatorze, pełniąc w latach 2000 -2006 funkcję Zastępcy Burmistrza. Był współautorem projektu „Dolina Karpia”, który przyczynił się znacząco do rozwoju gminy Zator i całego regionu oraz inicjatorem współpracy gminy Zator z gminami Berekfurdo na Węgrzech oraz Bojnice na Słowacji. Od roku 2006 do 2010 był radnym Powiatu Oświęcimskiego.

W roku 2008 rozpoczął pracę na stanowisku kierowniczym w bielskiej firmie handlowej ES tools, a od 2013 w firmie PHU A/B/C, gdzie jako kierownik sprzedaży na Polskę pracował do 31 lipca 2015 roku. Od 1 sierpnia 2015 został powołany ponownie na stanowisko Zastępcy Burmistrza Zatora. Od 11 grudnia 2015 roku został wyznaczony przez Prezesa Rady Ministrów do pełnienia funkcji Burmistrza Zatora do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza.

W roku 1989 reaktywował Ludowy Zespół Sportowy w Podolszu i był prezesem tego klubu w pierwszych latach jego istnienia. Pracując w szkole prowadził prężnie działające koło turystyczne i był członkiem Zarządu PTTK w Oświęcimiu. Jest członkiem Ludowego Klubu Sportowego w Podolszu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Podolszu oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Zatorskiej (działając m.in. w Radzie Społecznej Odnowy i Renowacji Zatorskich Zabytków). Jest osobą aktywną i zaangażowaną w działania na rzecz lokalnej społeczności.

Hobby: fotografia, sport, turystyka, gra w scrabble.

Zapraszamy do zadawania pytań bezpośrednio burmistrzowi, przy użyciu formularza "Zapytaj Burmistrza".

Podziękowanie Burmistrza Zatora 2016-02-24

Szanowni Mieszkańcy Gminy Zator

Bardzo dziękuję za Wasz udział w niedzielnych wyborach i za okazane zaufanie. Podejmę wszystkie możliwe działania, aby to co zadeklarowałem i to czego ode mnie oczekujecie, zostało rzetelnie wypełnione.

Jeszcze raz powtórzę, jak dla mnie budujący był przebieg działań wyborczych wszystkich kandydatów. Myślę, że razem zdaliśmy egzamin z otwartości, pozytywnego myślenia i unikania niepotrzebnych sporów czy konfliktów. Zapraszam wszystkich do dobrej i twórczej współpracy. Do wspólnego budowania społeczeństwa obywatelskiego i dobrobytu naszej społeczności. Podkreślam, że nigdy nie byłem i nie jestem członkiem żadnej partii politycznej.

Szczególnie dziękuję tym Wszystkim, którzy udzielili mi poparcia oddając na mnie swój głos. To dzięki Wam będę mógł pełnić zaszczytną służbę Burmistrza Zatora. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i poświecenie swojego czasu osobom wchodzącym w skład mojego komitetu wyborczego wyborców Razem dla Gminy Zator.

Wszystkich tych, którzy zdecydowali się zagłosować na moich konkurentów lub z różnych względów nie mogli zagłosować, postaram się przekonać codzienną pracą, rozmową i rozsądnymi decyzjami, że również Wasza ocena mojej pracy ma dla mnie olbrzymie znaczenie.

Liczę, że na spotkaniach osiedlowych lub sołeckich będziemy mogli wymieniać swoje pomysły dotyczące rozwoju naszej gminy. Zapraszam do bezpośrednich rozmów ze mną, do wspólnego rozwiązywania bieżących problemów i ważnych dla Was spraw.

 

                                                                                                                                 Dziękuję za okazane zaufanie

                                                                                                                         Mariusz Makuch – Burmistrz Zatora

Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl