do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc lipiec 2019 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Sport i turystyka / Sport / Zatorski Klub Skrablowy

Zatorski Klub Skrablowy

W dniach 4-5 kwietnia w Graboszycach w gminie Zator odbyły się IV Mistrzostwa Doliny Karpia w Scrabble (grze polegającej na układaniu krzyżówki na planszy).

Mimo to, że równocześnie odbywały się I Mistrzostwa Ustki „Bursztynowe scrabble” również zaliczane do rankingu Polskiej Federacji Scrabble, to do Graboszyc na Mistrzostwa Doliny Karpia przyjechało aż 60 zawodników z całego kraju - w tym aktualny Mistrz Polski – Paweł Jackowski oraz trzech byłych Mistrzów Polski – Stanisław Rydzik, Kamil Górka i Tomasz Zwoliński.

O prymat rywalizowali skrabliści z Warszawy i Krakowa. W turnieju zwyciężył ostatecznie Stanisław Rydzik (Warszawa) przed Kamilem Górką (Kraków).

Zwycięzca ubiegłorocznego turnieju Marek Reda z Wołomina był w tym roku dwunasty, a Mistrz Polski Paweł Jackowski zajął 6 miejsce.

Zmagania przy planszach zgromadziły miłośników gry w scrabble z całej Polski. Do Graboszyc przyjechali zawodnicy z Władysławowa, Zgorzelca, Olsztyna, Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Katowic, Bytomia, Raciborza, Wodzisławia, Tarnowa, Puław, Mikołowa, Sandomierza, Krosna, Rudy Śląskiej, Zawiercia, Jędrzejowa i wielu innych miejscowości. Wśród uczestników byli też skrabliści z okolicy: Mariusz Makuch (inicjator i współorganizator turnieju) oraz młodzi zawodnicy ze Spytkowic: Przemysław Mamoń i Kamil Kajfasz. Kamil wywalczył tytuł najlepszego zawodnika do lat 18.

Tytuł najlepszej zawodniczki wywalczyła Justyna Górka z Krakowa, najlepszym oldbojem został Andrzej Kwiatkowski z Warszawy, a najlepszy debiut w turniejach PFS zaliczył Paweł Miczko z Sandomierza. Nagrodę specjalną za ułożenie na planszy najwyżej punktowanego słowa „wrzątków” (257 pkt) otrzymał Piotr Broda również sandomierzanin. Nagroda - termiczny termos samochodowy – pasowała idealnie do nagrodzonego słowa.

Sędzią głównym turnieju był Andrzej Lożyński, były Prezes Polskiej Federacji Scrabble. Turniej został perfekcyjnie zorganizowany przez pracowników Ośrodka Kultury w Zatorze. Było to na każdym kroku podkreślane przez sędziego i uczestników turnieju. Szczególne podziękowania były też kierowane pod adresem Jana Rzepy – gospodarza gościnnego Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Karpik” w Graboszycach, w którym odbywały się dwudniowe zawody.

Sponsorem strategicznym Mistrzostw Doliny Karpia w Scrabble był Bank Spółdzielczy w Zatorze.

 

Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl
zamknij