Strona główna / Wiadomości

Życzenia na Dzień Pracownika Samorządowego 20 Lat Samorządu Terytorialnego

27 maja każdego roku w całym kraju obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego.  Święto to ustanowił Sejm RP dla upamiętnienia daty pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

Życzenia na Dzień Pracownika Samorządowego

20   Lat Samorządu Terytorialnego


27 maja każdego roku w całym kraju obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego.  Święto to ustanowił Sejm RP dla upamiętnienia daty pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

W 2010 roku obchodzimy zatem okrągłą 20 rocznicę odrodzenia się samorządu terytorialnego w Polsce powojennej. Po tylu latach pracy samorządowej, budowy nowej demokratycznej i wolnej Polski możemy już ocenić ogrom dokonanej pracy dla społeczności lokalnych, bez której trudno sobie wyobrazić dzisiejszy krajobraz gmin, miast i wsi.

Obecnie jesteśmy na etapie jakościowych przemian w administracji lokalnej, dostosowania urzędów i organizacji do nowych zadań wynikających z członkostwa w Unii Europejskiej i pełnego wykorzystania tkwiących w niej możliwości. Sprostanie wielkim oczekiwaniom naszej wspólnoty związanym z poprawą jakości życia jest dla urzędników samorządowych dużym wyzwaniem i wyznacznikiem do rzetelnej pracy.

 Z okazji Dnia Samorządowca wszystkim osobom przyczyniającym się do propagowania idei samorządności składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za wspólną troskę i pracę na rzecz rozwoju wspólnoty lokalnej oraz kształtowania przynależności do naszej małej gminnej Ojczyzny.

Wszystkim obecnym oraz byłym Pracownikom Samorządowym – urzędnikom, radnym pracownikom kultury, szkół, przedszkoli, pracownikom społecznym, jednostkom organizacyjnym życzymy pomyślności w reprezentowaniu i realizacji interesów oraz potrzeb mieszkańców Gminy Zator a także satysfakcji z pracy na rzecz społeczności lokalnej. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy okres ostatnich lat stał się epoką wzmożonego rozwoju lokalnego i budowy społeczeństwa obywatelskiego.

Pragniemy serdecznie podziękować Wam w dniu Waszego święta za trud i poświęcenie z jakim służycie naszemu społeczeństwu i życzyć samych sukcesów, tak, aby wasze wysiłki były zawsze zauważone i doceniane przez mieszkańców.

 

            Z wyrazami szacunku

 

 Przewodniczący Rady Miejskiej                                                          Burmistrz Zatora

            Stanisław Orlicki                                                               Zbigniew Biernat

 

Utworzony:2010-05-27 15:13:05
Autor:Ilość odwiedzin: