do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc marzec 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Aktualności

Aktualności

Apel Burmistrza Zatora 2020-03-27

#ZOSTANMYwDOMU #będzie_dobrze

Zagrożenie koronawirusem SARS-CoV-2

 

Szanowni Państwo,

bardzo dziękuję za codzienne stosowanie się do zaleceń związanych z zapobieganiem rozprzestrzenia się koronawirusa SARS-CoV-2.

Dziękuję gminnym służbom, lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom zatorskiej przychodni, pracownikom społecznym, policjantom, strażakom ochotnikom, społecznikom szyjącym maseczki, osobom duchownym, pracownikom sklepów, sprzedawcom i przedsiębiorcom a także sołtysom i przewodniczącym osiedli za codzienną pomoc i wsparcie dla mieszkańców.

Dziękuję pracownikom instytucji kultury oraz dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom szkół i przedszkoli za zaangażowanie w pracę i dbałość o rozwój naszych mieszkańców w tych trudnych czasach. Szczególnie dziękuję rodzicom i uczniom za otwartość i gotowość do wspólnej edukacji domowej, pomimo wielu, nie tylko technicznych utrudnień. Obecna sytuacja stanowi dla nas wyzwanie organizacyjne i niejednokrotnie wymaga sporych poświęceń i wyrzeczeń.

Pamiętajmy, że jesteśmy w okresie, w którym zagrożenie #koronawirusem codziennie wzrasta a nie maleje i dlatego nadal musimy być ostrożni. Musimy przestrzegać wszystkich obowiązujących ograniczeń i zasad zapobiegających rozpowszechnianiu się #koronawirusa.

Przypominam, że działalność zawiesiły i ograniczyły wszystkie placówki oświatowe, świetlice, żłobki, ośrodki kultury i domy ludowe. Zamknięte zostały sale gimnastyczne i boiska szkolne, zamknięte zostały place zabaw i siłownie plenerowe oraz centrum sportowe „Orlik” w Palczowicach. Do odwołania zamknięte zostało targowisko w Zatorze.

Urząd Miejski w Zatorze, Ośrodek Pomocy Społecznej w Zatorze i Zakład Gospodarki Komunalnej w Zatorze ze względów bezpieczeństwa ograniczyły swoje usługi wyłącznie do prowadzenia spraw niezbędnych i terminowych – z koniecznością wyprzedzającego kontaktu telefonicznego lub mailowego.

PONOWNIE APELUJĘ O STOSOWANIE SIĘ DO WSZYSTKICH KOMUNIKATÓW I ZALECEŃ CHRONIĄCYCH NAS WSZYSTKICH PRZED TĄ NIEBEZPIECZNA CHOROBĄ. 

 

                  Z życzeniami zdrowia

Mariusz Makuch

           Burmistrz Zatora

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu   

Informacja dla klientów Urzędu Miejskiego w Zatorze 

Czasowe zamknięcie kasy Urzędu Miejskiego w Zatorze 

Tymczasowa zmiana zasad prowadzenia Punkt Nieodpłatnych Porad Prawnych 

Komunikat podinsp. Dariusza Kuliga po. Komendanta Komisariatu Policji w Zatorze 

Informacja Parafii w Gminie Zator 

Informacje, zalecenia, porady w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2. 

Burmistrz Zatora wprowadził zakaz handlu na placu targowym

Wprowadził: Karol Matyjasik 2020-03-13 12:23
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl