do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc luty 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Aktualności

Aktualności

ZŁOTE I DIAMENTOWE GODY PAR MAŁŻEŃSKICH Z MIASTA I GMINY ZATOR 2020-01-13

W środę, 8 stycznia 2020 roku, w Regionalnym Ośrodku Kultury Doliny Karpia w Zatorze, odbyła się wyjątkowa uroczystość: Złote Gody – 50-lecie pożycia małżeńskiego oraz Diamentowe Gody - 60-lecie pożycia małżeńskiego.

Pary małżeńskie z miasta i  gminy Zator obchodzące w 2019 roku ten zaszczytny jubileusz, otrzymały z rąk Burmistrza Zatora Mariusza Makucha i Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Zatorze Szymona Matyi medale za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, legitymacje, listy gratulacyjne i okolicznościowe upominki.

Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele parafialnym w Zatorze, celebrowana przez ks. Proboszcza Jacka Wieczorka, a jubilaci w niej uczestniczący otrzymali z okazji swoich jubileuszów błogosławieństwo kapłańskie.

Spotkanie w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze poprowadził Sekretarz Zatora Piotr Domagała. Uroczystość rozpoczął  występ Zespołu Wokalnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Graboszycach pod kierunkiem Katarzyny Jabcoń, który umilił uroczystość radosnym kolędowaniem i oprawą świąteczno-noworoczną. Następnie zaprezentowali się uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Graboszycach, którzy pod kierunkiem Łukasza Jabconia przygotowali przedstawienie jasełkowe. Występy przygotowane przez uczniów i opiekunów przyjęte zostały gorącymi brawami i podziękowaniami.

Burmistrz Zatora Mariusz Makuch i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zatorze Szymon Matyja złożyli gratulacje przybyłym parom i życzyli wiele zdrowia, szczęścia i pomyślności. Burmistrz Zatora w swoim przemówieniu zwrócił się do Jubilatów ze słowami, że medal od Prezydenta to wielka chwila i bardzo miłe wyróżnienie, ale chyba jeszcze większym szczęściem  i darem jest dla Jubilatów to, że mogą być razem ze sobą przez tyle lat i razem przeżywali czasy zarówno trudne, jak i radosne. Podkreślił, że mają za sobą wiele pięknych chwil, a wspólnota mąż i żona tworzy najsilniejszą, rodzinną i społeczną więź. Ks. proboszcz Jacek Wieczorek zaznaczył, że całe nasze życie jest wielką pielgrzymką i życzył jubilatom, żeby wytrwali na zawsze w tej pielgrzymce i byli razem jak najszczęśliwsi w swoich związkach.  

 Diamentowe Gody – 60 lat pożycia małżeńskiego obchodzili podczas uroczystości: 

 • Władysława i Stanisław Gzela z Graboszyc
 • Władysława i Jan Maj z Zatora
 • Marianna i Tadeusz Uroda z Zatora
 • Romualda i Marian Żak z Zatora 

Burmistrz Zatora w dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny par małżeńskich obchodzących Złote Gody, wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wyróżnienie Medalami za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” par obchodzących 50 rocznicę sakramentalnego TAK. Podczas uroczystości medale otrzymali: 

 • Józefa i Tadeusz Bałys z Palczowic
 • Maria i Henryk Borkowscy z Podolsza
 • Krystyna i Stanisław Brusik z Łowiczek
 • Halina i Józef Głąb z Palczowic
 • Maria i Tadeusz Guguła ze Smolic
 • Maria i Józef Kajdas z Zatora
 • Władysława i Stanisław Leśniak z Graboszyc
 • Maria i Jan Malec z Zatora
 • Czesława i Eugeniusz Tyrpa z Zatora
 • Krystyna i Edward Wanat z Graboszyc
 • Józefa i Bolesław Wędrzyk z Rudz
 • Jadwiga i Zdzisław Wojtyła z Graboszyc
 • Maria i Edward Zielińscy ze Smolic 

Podczas wręczania medali, dyplomów i kwiatów Jubilaci nie kryli wzruszenia. Następnie zaproszono wszystkich wyróżnionych do wspólnych pamiątkowych zdjęć. Uroczystość zakończył okolicznościowy toast wzniesiony przez Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Zatorze Szymona Matyję przy dźwiękach Marszu Mendelssohna. 

Dziękujemy ks. Jackowi Wieczorkowi, Proboszczowi Zatorskiej Parafii, Regionalnemu Ośrodkowi Kultury w Zatorze, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Graboszycach, Państwu Katarzynie i Łukaszowi Jabconiom i młodym artystom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Graboszycach - za udział i uświetnienie uroczystości kolędami i jasełkami, a także za pomoc i zaangażowanie w organizacji jubileuszowych uroczystości. 

Wszystkim parom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu pięknych rocznic pożycia małżeńskiego.

 Anita Głażewska
Zastępca Kierownika USC w Zatorze

Zobacz film z uroczystości /kliknij tutaj/

Wprowadził: Karol Matyjasik 2020-01-13 13:30
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl