do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc sierpień 2020 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Aktualności

Aktualności

Wielkie Zatorskie Żniwa Karpiowe 2019-09-20

22.09.2019r. na łowisku w Podolszu odbyła się kolejna duża impreza karpiowa - Zatorskie Żniwa Karpiowe. Podczas wydarzenia jak co roku zorganizowano Mistrzostwa Szkół Gastronomicznych w przyrządzaniu potraw z karpia. Jury z Małopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników oceniło 5 drużyn. Wśród elity znaleźli się uczniowie Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze, którzy przygotowali karpia marynowanego w kiszonej cytrynie a także ziemniaczek grilowany z sałatką z sezamem czarnym. Wielozawodowy Zespół Szkół reprezentowali: Dominika Dzidek i Julia Klaja, które zajęły pierwsze miejsce w organizowanym konkursie kulinarnym. Młodzież przygotowywała pani Ewa Frączek.

Ponadto podczas imprezy na scenie wystąpili Zespół Same Swoje z Przeciszowa, Zespół Ludowy Radoczanki z Gminy Tomice, Marżoretki i Cheerleaderki z Polanki Wielkiej, Zespół Śpiewaczy Podolszanka z Podolsza, solistki z GOK Spytkowice, Oriestrra Dęta z Brzeźnicy i Orkiestra Dęta z Głębowic.

Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji w tym stoiska z produktami tradycyjnymi, degustacje lokalnych przysmaków z karpia, warsztaty kulinarne, stoiska rękodzielnicze i wiele innych. W trakcie imprezy odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Zatora.

Wprowadził: Karol Matyjasik 2019-09-20 14:38
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl