do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc marzec 2019 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Aktualności

Aktualności

Trampkarze LKS Zatorzanka w czwórce najlepszych drużyn w kraju! 2018-07-06

LKS Zatorzanka  w czwórce najlepszych drużyn w Polscew Ogólnopolskim Finale „Piłkarska Kadra Czeka” w Zamościu

W dniach 3-7 lipca 2018 r w Zamościu odbył się 34  Ogólnopolski Turniej LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka” im. Stanisława  Tymowicza . Rywalizowało 14 drużyn reprezentujących swoje województwo, będących członkami Ludowych Zespołów Sportowych, chłopcy urodzeni w latach 2003 i młodsi.

Dryżyna trampkarzy LKS Zatorzanka Zator awansowała do tego turnieju zwyciężając kolejno w turnieju powiatowym ,rejonowym i wojewódzkim. Już sama kwalifikacja na szczebel ogólnopolski była dla tak małego klubu jak nasz dużym osiągnieciem. Zawodnicy pojechali jednak do Zamościa z dużymi nadziejami na jeszcze większy sukces. 

Po przyjeździe w Zamościu spotkali się wszyscy trenerzy by rozlosować pojedynki w grupach. Zatorzanka trafiła do grupy A wraz z drużyną z województwa lubelskiego oraz podlaskiego. W pierwszym spotkaniu zawodnicy nie dali szans drużynie podlaskiego zwyciężając 3-0, w kolejnym meczu pomimo miażdżącej przewagi nad zespołem z lubelskiego nie udało się zdobyć bramki. Zwycięstwo jednak przypieczętowali wykorzystując i pewnie strzelając rzuty karne. Po tych meczach trampkarze Zatorzanki reprezentujący województwo małopolskie wyszli z grupy z pierwszego miejsca

Kolejny etap turnieju to ćwierćfinał w którym Zatorzanka podejmowała przedstawiciela województwa kujawsko-pomorskiego, Przed meczem zwodnicy byli mocno skoncentrowani oraz zmotywowani przez trenera. Pewne zwycięstwo 3-0 dało naszej drużynie awans do najlepszej czwórki turnieju finałowego.

W półfinale oprócz małopolskiego/Zatorzanka Zator/ znalazły się drużyny wielkopolskiego/SP Szamotuły/, pomorskiego/Beniaminek Starogard Gdański  i łódzkiego/Ceramika Opoczno/.   Zatorzanka w walce o finał zmierzyła się z zespołem Szkółki Piłkarskiej z Szamotuł i nieznacznie bo 0-1 przegrała ten pojedynek. Zaznaczyć jednak trzeba ,że przeciwnik to renomowana szkoła piłkarska , w której zawodnicy mają możliwość codziennego treningu, a wychowankowie tej akademii występują w kadrze narodowej Polski/Łukasz Fabiański, Maciej Rybus/.Przegrany pierwszy mecz w turnieju  z pierwszą stracona bramką nie podłamała podopiecznych Marcina Folgi i przystąpili w ostatnim dniu do walki o trzecie miejsce. Przeciwnik znów był z wysokiej półki bo reprezentujący pomorskie klub ze Starogardu Gdańskiego rozwija się w dużo większym mieście niż Zator. Mecz toczył się pod dyktando lepiej zbudowanych fizycznie zawodników  z pomorskiego. Przegrana 1-2 w tym meczu pozwoliła zająć Zatorzance 4 miejsce w kraju, choć mówią ,że jest to najgorsze miejsce bo poza podium to jednak wszyscy mamy zadowolenie z występu w finałowym turnieju.   

Turniej zwyciężyła drużyna Ceramika Opoczno /łódzkie/ zwyciężając  3-0 w finale z  SP Szamotuły/wielkopolskie/.,III miejsce Starogard Gdański/pomorskie/, IV miejsce LKS Zatorzanka Zator/małopolskie/ .  Po turnieju  przyznać trzeba, że LKS Zatorzanka prezentowała bardzo dobry poziom  piłkarskim w odniesieniu do konkurentów. Zabrakło trzech  chłopców ze wiodącego rocznika, którzy nie mogli pojechać na turniej oraz  skuteczności i doświadczenia, a można było pokusić się o mistrzostwo. Jednak młodsi chłopcy z rocznika 2005  i 2006 ,którzy byli w kadrze na ten turniej na pewno w przyszłości będą nas cieszyć swoimi występami na boisku. W trakcie pobytu w Hotelu w Zamościu w czasie wolnym ,mieliśmy możliwość zwiedzania starówki pięknego miasta twierdzy. Udział i pobyt  w turnieju był finansowany przez Urząd Gminy w Zatorze, przejazd finansowało Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu wraz z powiatowym Zrzeszeniem LZS w Oświęcimiu za co bardzo dziękujemy.

Skład drużyny LKS Zatorzanka Zator : Klaudiusz Dudko,  Kamil Hajduk, Adrian Kozak, ,Patryk Wądrzyk,  Dawid Wądrzyk, Adrian Paryła, Piotr Kurzak, Mateusz Szemiot, Mikołaj Żmuda, Jakub Szarek, Kacper Bujas, Kacper Galus, Bartosz Piasecki, Patryk Banaszak, Michał Rąpel, Seweryn ZającWszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Tekst i foto: Dominik Celej

 

Wprowadził: Martyna Kosowska 2018-07-06 13:40
Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl