do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc marzec 2018 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Imprezy w 2018

Wstępny program wydarzeń patriotycznych ROK Zator z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

 • 7 stycznia Uroczyste zakończenie Obchodów – 725 lat Zatora i inauguracja roku jubileuszowego z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Koncert Świąteczno- noworoczny w wykonaniu Chóru i Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Wadowicach,  Kościół parafialny w Zatorze, godz.16.00, wstęp wolny

 

 • 1 marca -  Narodowy Dzień Pamięci  Żołnierzy Wyklętych – Film „Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego”, reż. Dariusz Walusiak, dokument opowiadający o ucieczce z KL Auschwitz Witolda Pileckiego, Jana Redzeja i Edwarda Ciesielskiego. W 70. rocznicę tej ucieczki szlakiem Pileckiego i towarzyszy ruszają muzycy zespołu rockowego Forteca. Chcą pokonać tę trasę w zbliżonych do historycznych warunkach. Na trasie spotykają Andrzeja Pileckiego, syna Rotmistrza, który marzył o tym, aby podobnie jak ci młodzi ludzie, pokonać historyczną trasę, a także rozmawiają z ludźmi, którzy zetknęli się w swoich rodzinnych i osobistych losach z uciekającym z Auschwitz Rotmistrzem. Muzycy dzielą się z widzem swoimi przeżyciami i wewnętrzną przemianą, która dokonuje się w nich na trasie ich młodzieńczej przygody.
  godz.8.00- seans dla młodzieży, godz.10.15- seans dla młodzieży, godz.16.30 – seans otwarty dla UTW i wszystkich zainteresowanych, współorg.IPN Kraków, ROK Zator

 

 • 5 marca – W Hołdzie Żonierzom Wyklętym, widowisko muzyczne w wykonaniu rapera Tadka czyli Tadeusza Polkowskiego, godz.10.45, WZS Zator, ROK Zator 

 

 • kwiecień- Przegląd Filmowy “Echa Katynia”

 

 • 3 maja – Obchody Święta Konstytucji 3 maja

godz.10:30 – Msza Święta, Kościół Parafialny w Zatorze

przemarsz i złożenie kwiatów przy pomniku na Rynku

godz.15:00- XXII Bieg Konstytucji 3 maja Rudze 2018 pod patronatem Burmistrza Zatora,

zapisy od  14:00, start godz.15:00, obok Domu Ludowego w Rudzach

 

 • 10 czerwca - Rajd Niepodległości w Gminie Zator (ZSO Podolsze)

 

 • 14-15 czerwca - Festiwal Pieśni Patriotycznej „Wolna Polska” z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowany w ramach projektu „Historia Solidarności w Małopolsce”, współorganizatorzy: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Region Małopolski NSZZ „Solidarność”

 

 • 29 czerwca – Święto Miasta, ogródek zabaw dla dzieci i młodzieży “Biało- Czerwoni”

 

 • 30 czerwca- 1 lipca Święto Karpia, Koncerty “Nasza Niepodległa”, ogródek zabaw dla dzieci i młodzieży “Biało- Czerwoni”

 

 • Wakacje z ROKiem- Pikniki rodzinne w Zatorze (Bugaj, Królewiec, Centrum, Podlipki), w miejscowościach: Palczowice-Morysina, Smolice, Laskowa, Trzebieńczyce, Grodzisko, Graboszyce, Rudze, Łowiczki, Podolsze z ogrodkiem zabaw dla dzieci i młodzieży “Biało- Czerwoni”

 

 • 1 sierpnia – Koncert “1 sierpnia – pamiętamy”- Dach CAZ

 

 • 15 sierpnia – “Nasza Niepodległa”- Piknik Patriotyczny na Zatorskim Rynku, koncert “Alarm” Bartas Szymoniak, koncert jest ilustracją muzyczną Artysty do słów najważniejszych poetów Pokolenia Kolumbów. Teksty T.Gajcego, K.K.Baczyńskiego czy A.Słonimskiego zostały ukazane w nowatorakich aranżacjach beatrockera. Ogródek zabaw dla dzieci i młodzieży “Biało- Czerwoni”

 

 • 15 września – Piknik Patriotyczny – Rodzinne usypywanie Kopca Niepodłegłości, zainicjowanie budowy  Kopca Niepodłegłości, koncerty pieśni patriotycznych, Hyde Park Historyczny, Nordic Walking- kopcami pamięci, gródek zabaw dla dzieci i młodzieży “Biało- Czerwoni”

 

 • 10-11 listopada - Z dziejów naszych … Uroczyste obchody Święta Niepodległości i 726 rocznicy lokacji Zatoragodz.10.30 - Msza Święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców Zatorszczyzny w  Kościele parafialnym w Zatorze, Przemarsz i złożenie kwiatów przy mogile na cmentarzu, koncerty, wystawy, wykłady 

 

 • Styczeń 2019- Koncert w zatorskim Kościele kończący Rok Jubileuszowy

 

 

Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl