do góry
Strona główna / Gospodarka / Strefa Aktywności Gospodarczej / Konferencja dotycząca utworzenia Strefy

Konferencja dotycząca utworzenia Strefy

W dniu 24.04.2009r. w ośrodku River Park na Skawą odbyła się konferencja nt. utworzenia Strefy Aktywności Gospodarczej Małopolski Zachodniej w Zatorze oraz objęcia częścią z niej Specjalną Strefą Ekonomiczną. Konferencję otworzył Zbigniew Biernat Burmistrz Zatora, a w spotkaniu uczestniczyli zarówno lokalni przedsiębiorcy i właściciele regionalnych firm, przedstawiciele Krakowskiego Parku Technologicznego – Prokurent Mariola Kocon, Krystyna Sadowska – Dyrektor Departamentu Marketingu i Promocji, Jacek Bielawski Koordynator Projektów a także Stanisław Orlicki - Przewodniczący Rady Miejskiej w Zatorze oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Zatorze.

Nieruchomości o łącznej powierzchni 4,9 ha stanowiące część Strefy Aktywności Gospodarczej Małopolski Zachodniej Zator DK - Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14.04.2009r. zostały oficjalnie włączone do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego. Przyczyni się to zarówno do rozwoju firm realizujących tam swoje przedsięwzięcia inwestycyjne, jak również do rozwoju techniczno-gospodarczego miasta i gminy Zator.

Podczas konferencji zaprezentowano uczestnikom dwie prezentacje. Pierwszą pn. „Strefa Aktywności Gospodarczej Małopolski Zachodniej Zator DK – Specjalna Strefa Ekonomiczna” – przedstawił Tomasz Wieliczko Kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Zatorze. Dotyczyła ona prezentacji terenów inwestycyjnych położonych w zachodniej części Gminy Zator. W prezentacji przedstawiono szereg działań związanych z lokalnymi preferencjami i ulgami podatkowymi (zwolnieniami z podatku od nieruchomości) dla inwestorów oraz dwie propozycje inwestycyjne a także informację, gdzie przedsiębiorca może uzyskać pomoc i środki na prowadzenie działalności. Wielokrotnie podkreślano, że przedsiębiorcy lokujący u nas swoje firmy otrzymają na starcie zintegrowany pakiet pomocy publicznej, składający się ze zwolnień i ulg lokalnych oraz preferencji krajowych (w tym głównie zwolnienia z podatku dochodowego oraz podatku od nieruchomości).

Drugą prezentację nt. udzielanej przedsiębiorcom pomocy publicznej i procedury z nią związanej przedstawił Jacek Bielawski z Krakowskiego Parku Technologicznego . Jej tematem przewodniom była informacja, iż „Z inwestycji w zatorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej najwięcej mogą skorzystać właśnie mali przedsiębiorcy – do 70% zwolnień z podatku CIT z tyt. poniesionych nakładów inwestycyjnych lub poniesionych kosztów pracy.” Po zmianie granic i obszaru powierzchnia krakowskiej SSE wynosi obecnie 528,8343 ha, a docelowo SAG-SSE Zator obejmie ponad 100 ha terenów inwestycyjnych. Atutem inwestycji w SAG – SEE Zator - co wyróżnia ją od pozostałych - jest przede wszystkim doskonała łączność komunikacyjna, niska cena gruntu oraz scalone i dostępne tereny inwestycyjne.

Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl
zamknij