do góry
Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc wrzesień 2019 następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Gmina / Aktualności

Aktualności

Nowy system organizacji nocnej i świątecznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej 2011-03-11

Komunikat Dyrektora Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Zatorze

Informuję Mieszkańców Gminy Zator, że od 1 marca 2011r. obowiązuje nowy system organizacji nocnej i świątecznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, wprowadzony przez Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział w Krakowie.

Wskutek narzuconych przez Narodowy Fundusz Zdrowia nowych zasad na obszarze zabezpieczenia opieki lekarskiej i pielęgniarskiej obejmującym populację ponad 100.000 mieszkańców - w naszym przypadku obejmującym gminy: Zator, Brzeszcze, Chełmek, Oświęcim, Przeciszów i Polanka Wielka (ok. 108.000 mieszkańców), nocne i świąteczne dyżury lekarzy i pielęgniarek, począwszy od 1 marca 2011r. będą organizowane wyłącznie przez Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Oświęcimiu przy ul. Garbarskiej 1.

W razie potrzeby skorzystania z pomocy lekarza lub pielęgniarki w dni powszednie od godziny 18.00 do 8.00 oraz w soboty, niedziele i dni świąteczne, mieszkańcy Gminy Zator oraz wyżej wymienionych gmin, powinni zgłosić się do Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Oświęcimiu, który ma obowiązek zapewnienia opieki w ww. zakresie w formie stacjonarnej i wyjazdowej.

W zakres opieki wchodzą m.in. wizyty domowe lekarskie i pielęgniarskie pielęgnacyjne (zabiegi, zastrzyki, zmiana opatrunków itp.).

Uruchomione zostają numery telefonów, pod które należy zgłaszać potrzebę skorzystania z pomocy lekarza lub pielęgniarki.

Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Oświęcimiu Ambulatorium Całodobowej Opieki Medycznej
ul. Garbarska 1
koordynacja tel. 33 - 84 305 95 lub 33 - 84 324 36.
lub tel. kom. 605 336 986

Dodatkowo można skorzystać z opieki stacjonarnej w dowolnym punkcie opieki całodobowej. Inne najbliższe miejsca, które będą sprawować ten rodzaj opieki to:

  • Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, ul. Karmelicka 5;
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „PRZY BASENIE” Spółka z o. o. w Andrychowie, Aleja Adama Wietrznego 3;
  • Miejskie Centrum Medyczne w Libiążu, ul. 9 Maja 2.

Informacje dotyczące nowego systemu opieki zdrowotnej dostępne są na tablicach ogłoszeń na terenie Gminy Zator, na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Zatorze oraz Samodzielnym Ośrodku Zdrowia w Zatorze.

Informuję również, że do Samodzielnego Ośrodka Opieki Zdrowotnej w Zatorze, pod numerem tel. (33) 84 12 237 mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi i zastrzeżenia oraz skargi dotyczące funkcjonowania nowego systemu jak również obsługi pacjentów w w/w zakresie.

Dyrektor
Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Zatorze

Agencja Interaktywna IntraCOM.pl
Urząd Miejski Zator
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
Telefon:
+48 33 841 22 12
E-mail:
gmina@zator.pl
zamknij